×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، مهندس بهرام دارایی مدیر کل بیمه ایران استان مازندران در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران نقش بسزایی در فرهنگ سازی صنعت بیمه در بین مردم دارند.

مدیر کل بیمه ایران استان مازندران در ادامه از رشد ۲۷ درصدی اقبال عموم مردم در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: طبق آمار بیمه ایران در استان مازندران در سال گذشته به ازای هر روز کاری میانگین مبلغ ۲ میلیارد تومان پرداختی داشته است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل اصلی این آمار پرداختی،ترافیک بالای مسافر در استان مازندران است.

دارابی با اشاره به رتبه ششم بیمه ایران مازندران در بحث درآمدی در سطح کشور گفت: در حال حاضر استان مازندران دارای ۱۳۰ نمایندگی بیمه عمر و ۴۰۰ شعبه جنرال می باشد.

وی همچنین از رشد ۷۰ درصدی فروش بیمه عمر در استان خبر داد و اظهار کرد: ۴ هزار فقره بیمه در سال گذشته و ۶ هزار و ۸۸۰ در چهار ماهه سال جاری در سراسر استان صادر شده است.

دارایی  افزود: با توجه به این که مازندران رتبه دهم کشور را از لحاظ وقوع حوادث و بلایای طبیعی دارد و همه ساله حداقل یک نوع بلای طبیعی مانند سیل ، طوفان و یخ زدگی در استان رخ می دهد ، این وضعیت بیمه ای مناسب نیست.

مدیر کل بیمه ایران استان مازندران عدم اطلاع مردم از مزیت های پوشش بیمه ای حوادث را دلیل اصلی در اقبال کم نسبت به آن دانست و گفت: با وجود وقوع سیل سال جاری در استان که خسارت زیادی را به خصوص در حوزه مسکونی و کشاورزی برجای گذاشت ، اقبال مردم برای پوشش بیمه ای رشد چندانی نداشته است.

بر اساس آمارهای رسمی ، وقوع سیل و سیلاب بهاری امسار در مازندران دستکم به هفت هزار واحد مسکونی در مناطق مختلف استان خسارت زد که از این تعداد ۶۰۰ واحد به طور کلی تخریب شدند.

دارایی میزان رشد پوشش بیمه حوادث را در استان مازندران پس از وقوع سیل حدود ۱۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالیست که رشد بیمه عمر نسبت به حوادث در این مدت رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرد.

مدیر کل بیمه ایران استان مازندران میزان غرامت پرداختی از سوی بیمه ایران به سیل زدگان اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ در مازندران را حدود ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد.

این مسئول بیمه ای مازندران با اعلام این که بر اساس آمار به طور میانگین سالانه حدود چهار درصد از گردش مالی صنعت بیمه مربوط به این خطه شمال کشور است ، گفت : بیشترین گردش مالی بیمه ها مربوط به بیمه حوادث رانندگی به دلیل مسافر خیز بودن استان است و بیمه ایران هم به طور میانگین در روزهای کاری سال هر روز ۲۰ میلیارد ریال غرامت به بیمه شدگان پرداخت می کند که بیشترین آن مربوط به حوادث رانندگی است.

براساس آمار رسمی گردش مالی صنعت بیمه کشور در سال ۹۶ حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بود که حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان آن به استان مازندران تعلق داشت.

دارایی همچنین از پرداخت حدود پنج هزار میلیارد ریال غرامت به بیمه شدگان مازندران در سال گذشته خبر داد .

وی مهمترین مشکل صنعت بیمه در استان مازندران را به خصوص در حوزه واحدهای تولیدی و صنعتی ، بیمه سپاری این شرکت ها در مرکز و دریافت غرامت از دفاتر نمایندگی در استان ها دانست و دلیل این کار را دایر بودن دفاتر مرکزی این شرکت ها در پایتخت دانست.

دارایی گفت : این در حالیست که از لحاظ قانون ، بیمه سپاری در دفاتر نمایندگی و یا مراکز اصلی در پرداخت حق بیمه و دریافت غرامت تاثیری نداشته و ایجاد این بیمه سپاری در استان ها گردش مالی استان را افزایش می دهد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false