×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۳  
true
false

به گزارش رخداد شمال ؛ سرهنگ پاسدار حسن پورقربان فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب که بصیرت برنده ترین سلاح در جبهه مقابله با دشمنان است، گفت: داشتن بصیرت مانع حرکت انسان در مسیر غلط می شود.

فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ اظهار کرد: جایگاه شهدا، ایثارگران، بسیجیان و تمام کسانی که در راه خدا مجاهدت می کنند در قرآن کریم مشخص شده است.

وی تصریح کرد: خداوند این مجموعه را که هر کدام به عناوین مختلف یک رسالت را دنبال میکنند، دوست دارد و در مورد جایگاه والای آنان در قرآن اشاره فرموده است.

پورقربان تصریح کرد: اجر و پاداش واقعی مجاهدت و ایثارگریهای این افراد را خداوند متعال می دهد تا جاییکه در قرآن کریم به آنان وعده اجر عظیم داده است.

به گفته وی گاهی پاداش برخی از اعمال آنقدر بزرگ است که اجری برای آن در دنیا وجود ندارد و خداوند پاداش آن را در قیامت به انسان می دهد بنابراین خداوند متعال در آخرت به این افراد پاداشی عطا می کند که غیر قابل توصیف است.

فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه دنیا محل آزمایش است، بیان کرد: مشکلات، شادیها و مادیات در این دنیا همه برای امتحان انسان آفریده شده و تنها انسانهایی که مسیر درست و خدایی را شناخته باشند گرفتار مسائل دنیوی نمی شوند.

وی با تاکید براینکه انسانها باید تلاش کنند که در جبهه درست و خدایی قرار گیرند، تصریح کرد: جبهه بسیج، ایثار، فداکاری و فی سبیل لله که انسانهای بزرگ و انبیای الهی همواره به دنبال آن بوده اند.

پورقربان داشتن بصیرت را مهمترین اصل برای رسیدن به این جبهه دانست و بیان داشت: بصیرت مسئله اساسی است که خداوند تبارک و تعالی بارها برآن تاکید فرموده و ویژگی اصلی انسانهایی است که در مسیر خدا حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه هر ضربه ای که در طول تاریخ تا کنون خورده ایم ناشی از عدم درک صحیح، فهم و بصیرت الهی بوده است، اضافه کرد: بلاهایی که امروز انسانها در جهان با آن مواجه هستند ناشی از بی بصیرتی است.

فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ بصیرت را برنده ترین سلاح در جبهه مقابله با دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: بصیرت کارسازترین ابزاری است که مانع حرکت انسان در میدان و زمین دشمنان میشود.

به گفته وی اگر انسان به چنین سلاحی مجهز شود تمام قدمهایی که برمی دارد به نوعی موجب رنج و ناراحتی دشمنان شده و آنان را در مسیر رسیدن به اهدافشان ناکام می کند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false