×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران اظهار داشت: تا پیش از این فعالیت‌های دینی و مذهبی در مدارس به صورت عمومی برگزار می‌شد که از مهم ترین آسیب‌های آن می توان به پراکندگی و غیر سازمان یافته بودن اشاره کرد.

وی افزود: اما برای نخستین بار در مازندران از سال تحصیلی جدید تصمیم گرفته شد تشکل هیئت‌های مذهبی به صورت سازمان تشکیلاتی راه‌اندازی شود که با هماهنگی نهادهای فرهنگی استان در حال اجرایی شدن ست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: این برنامه در جهت کیفیت بخشی فعالیت‌های دینی در مدارس و استفاده از نخبگان قرآنی در مدیریت فعالیت‌های فرهنگی مدارس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در فعالیت‌های دینی همواره با معضل قطع همکاری با نخبگان قرآنی مواجه بودیم، تصریح کرد: همواره این مشکل وجود داشته که در فعالیت نخبگان قرآنی استمرار وجود نداشته و مسائل مختلف موجب قطع همکاری می‌شد. اما با راه اندازی تشکل هیئت‌های مذهبی هم می‌توان نسبت به شناسایی این نخبگان اقدام کرد و این فعالیت‌ها دارای استمرار بوده و ادامه دار باشد.

نیکزاد با بیان اینکه در این طرح از دارالقرآن‌ها به عنوان مرکز ثقل تشکیلات در مدارس استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: دستورالعمل جامع درباره نحوه ورود دارالقرآن‌ها، هدایت فعالیت‌های آنها و تشکیلاتی کردن فعالیت‌های دارالقرآن‌ها در حال تنظیم است که به زودی ابلاغ می‌شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false