×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، فریبا محمدیان معاون وزیر ورزش و جوانان در گردهمایی مشترک معاونان و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در موضوع آمایش سرزمینی تعداد رشته‌های مطرح حوزه بانوان در استان‌ها مورد توجه است اظهار داشت: مرجع این بخش در هر رشته ورزشی به فدراسیون داده شده است و فدراسیون‌ها باید اعلام کنند که ۱۵ رشته دارای اولویت هر استان چیست و استان‌ها باهماهنگی با هیئت‌های ورزشی به ویژه رشته‌های ورزشی دارای اولویت بانوان را به صورت مستند به ما اعلام کنند تا در توزیع بهره‌ورانه بودجه بتوان تصمیم گرفت و اقدام کرد.

وی بر لزوم هدفمندتر شدن دوره‌های توانمندسازی عوامل فنی و اجرایی برای کسب کرسی‌های بین‌المللی تأکید کرد، گفت: ورزش بانوان به این بلوغ رسیده است که حضور بانوان فنی استان‌ها در سطح بین‌المللی مطرح شوند که دست‌یابی به آن نیازمند جدی گرفتن این سرفصل است.

محمدیان با اشاره به فعالیت دو دفتر هماهنگی و نظارت ورزش و بانوان و سیاستگذاری و توسعه ورزش بانوان در معاونت ورزش بانوان بر برنامه‌های کلان و روتین این دو دفتر صحه گذاشت.

وی جذب منابع مالی بخش ورزش و ‌جذب فرصت‌های مدیریتی ورزش بانوان در سال ۹۷ را نیازمند همت بیشتر مدیران کل ورزش و جوانان استانها برشمرد و ادامه داد: در این باره، ارتباط با آموزش و پرورش برای کشف استعدادهای دختران و زنان، منبعی سرشار به شمار می‌رود که در استان‌ها باید به شکلی جدی‌تر پیگیری شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری در مورد لباس ورزش رشته‌های مختلف ورزشی بر عهده کارگروهی متشکل از چهارده عضو متخصص است که بر اساس شاخص‌های مختلف فنی، فرهنگی و ارزشی تصمیم‌گیری می‌کنند گفت: پوشش مورد قبول به فدراسیون‌ها اعلام شده است و دستگاه‌های ورزشی استان باید آن را از فدراسیون استعلام کنند.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا و خروج از برجام با بیان اینکه این موضوع اتفاق جدیدی برای ملت، دولت و ‌حکومت ایران نبوده است گفت: برنامه‌های کلان کشور بر پایه‌هایی محکم‌تر از تصمیمات کشوری چون آمریکا بوده و خللی به آن وارد نمی‌شود.

معاون وزیر ورزش تأکید کرد: قطعا چهل سالگی انقلاب، بلوغ و نشاط انقلاب خواهد بود و ادامه داد: ثابت خواهیم کرد که می‌توانیم در دنیا همچنان عزم و اراده ایرانیان را به اثبات برسانیم.

محمدیان محورهای موجود در برنامه استراتژیک ورزش و بانوان را مبنای گزارش‌هایی اعلام کرد که به مجامع داخلی و خارجی به عنوان کارکرد جمهوری اسلامی ایران و نیز کارکرد دستگاه اجرایی ورزش و جوانان رائه می شود.

وی ادامه داد: یکی از معضلاتی که در بازدیدها مشهود بوده است، بسیاری از برنامه‌ها در کلان‌شهرها متمرکز است و تسری آن در شهرستان‌های کوچک‌تر و روستاها با برخی معضلات مواجه بوده و گاه شکوه‌هایی از مردم در این سطوح مطرح می‌شود که به آنان توجه نمی‌شود و لازم است برنامه‌های سال ۹۷ در کوچک‌ترین سطوح تقسیم‌بندی شهری و روستایی نیز تسری یابد.

محمدیان برنامه‌های سال ۹۷ را حول محورهای بخش‌های فرهنگی، همگانی، ساماندهی اوقات فراغت، صیانت از عفاف و حجاب و افزایش تندرستی و نشاط دانست و افزود: این برنامه‌ها در بند استراتژی ورزش بانوان تا ۱۴۰۰ تورها، جشنواره‌ها، غربالگری بخش ساختار قامتی، برنامه‌های فجر چهلم را در برمی‌گیرد.

محمدیان همچنین اعلام کرد که دستگاه ورزش نخستین دستگاهی است که ستاد استقبال از فجر چهلم را با دستور مقام عالی وزارت ورزش و جوانان تشکیل داده است.

وی بر حفظ و ارتقای هویت و اقتدار ملی ورزشکاران، داوران، مربیان و ذی‌نفعان ورزش بانوان در حوزه قهرمانی تأکید و بیان کرد: در این خصوص، وزیر ورزش در زمان حضور رئیس شورای المپیک آسیا در ایران، احیای فدراسیون ورزش‌های اسلامی زنان را به عنوان یکی از مطالبات جدی با توجه به برگزاری چهار دوره بازی‌های کشورهای اسلامی، مطرح کرد.

به گزارش تسنیم گردهمایی دو روزه معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران آغاز شد.

در روز نخست این گردهمایی معاون امور ورزش بانوان، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، معاونت فرهنگی، آموزش و پژوهش، معاون ساماندهی امور جوانان سخنرانی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان‌ها، معاون توسعه منابع و پشتیبانی و مدیرکل حوزه وزارتی از سخنرانان در نوبت عصر این نشست هستند و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ خواهند داد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false