×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش رخداد شمال، محمد سلطانی‌فر معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد در مراسم اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران در نور با بیان اینکه اکنون با وجود مشکلات اقتصادی کشور در شرایطی بسیار سختی قرار داریم به گونه ای که این تحریم در یک سال آینده با مشکل تامین کاغذ منابع داخلی مواجه می‌شویم اظهار داشت: البته برای تامین این کاغذ ۱۷۰ میلیون یورو واردات کاغذ داریم که پروسه اداری آن از سوی وزارت صنعت، معاون و تجارت طی شده است؛ تامین ارز آن از سوی بانک مرتبط وزارت ارشاد انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین ۲۰ هزار تن کاغذ در شرایط اضطراری اقدام شده است، افزود: البته باید به حضور عده ای سودجو توجه شود که برای مسائل کاغذ اقدام می کنند اما امیدواریم با این تامین ارز کاغذ مشکل آن رفع شود.

سلطانی فر از راه اندازی خط تولید یک کاغذ با توافق وزارت جهاد کشاورزی بزودی در مازندران خبر داد و گفت: اگر این اتفاق بیافتد با ظرفیت ۹۵ هزار تنی در سال کاغذ رول شکل می‌دهد و کاغذ برای کشور رفع می‌شود.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد یادآور شد: در چند روز آینده از سوی استاندار مازندران خبرهای خوشی در عرصه تامین کاغذ اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به بیمه خبرنگاران، بیان کرد: در این زمینه با توجه به سفر قبلی به این استان مطرح شده همانطوری که در زمینه کاغذ، تسهیلات لازم برای خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بیان داشت برای هر یک از خبرنگاران اعزام به روسیه بالغ بر پنج میلیون تومان کمک شده است.

سلطانی‌فر با تاکید براینکه با هماهنگی بیمه هنرمندان اقداماتی در این صندوق شده تا از سه هزار روزنامه نگار بیکار حمایت بیمه ای صورت گیرد، گفت: در زمینه بیمه تکمیلی سه هزار نفر بیمه تکمیلی شده و ۵۰۰ هزار تومان بیمه سالیانه از سوی وزارت ارشاد و ۳۰۰ هزار تومان از سوی خود رسانه انجام می‌شود.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه اما همه این اتفاقات در زمینه حوزه تولید محتوا باید نگاه ویژه ای شود، عنوان کرد: اکنون حدود ۴۵ پایگاه خبری و نمایندگی روزنامه از سوی وزارت ارشاد در انتظار دریافت مجوز هستند اما مهم‌ترین دغدغه و نگرانی محتوای رسانه‌هایی داریم که مشکلات را دو چندان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد تاکنون در زمینه آموزش خبرنگاران اقداماتی انجام داده است تا این عرصه به طور حرفه ای ورود یابند، در امر رسیدگی به شکایات رسانه‌ها و خبرنگاران نیز شورای حل اختلاف با نظارت وزارت ارشاد، قوه قضائیه و خانه مطبوعات کشور تشکیل شده است.

سلطانی گفت: این شورا به منظور رسیدگی شکایات رسانه‌ها قبل از تشکیل پرونده و ارجاع آن به دستگاه قضایی بوده که ۹۰ درصد این رسیدگی در این شورای حل اختلاف مورد رسیدگی و رفع می‌شود.

در این مراسم از خانواده شهید رسانه سپهبدار ساجدی، پیشکسوتان رسانه ای و برترین‌های جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تقدیر شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false