×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش رخداد شمال، عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته مرکز مازندران در جمع نمازگزاران با تبریک هفته معلم اظهار کرد: اهمیت تعلیم و ترییت در قرآن و احادیث آمده و در آن تربیت را بر تعلیم برتری داده است، اهمیت تربیت آنقدر بالا است که خداوند در هیچ جا منتی بر انسان نگذاشته و تنها از این منظر که پیامبرانی را بر انسان‌ها فرستاده تا آنها را هدایت و تربیت کنند، بر انسان منت نهاده است.

وی با اشاره به بحث توسعه‌یافتگی در دوران معاصر، بیان کرد: توسعه و پیشرفت جوامع بیش از آنکه به امکانات و تجهیزات بازگردد به نیروی انسانی متعهد و مجرب بستگی دارد و از این‌رو نقش معلم از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: معلم محور و مدار توسعه و آبادانی کشور است و هر کشوری که سرآمد شده و در جهان حرفی در توسعه دارد، به آموزش و پرورش و سیاستگذاری‌هایی که در این بخش صورت می‌گیرد بازمی‌گردد چنانکه آلمان پس از جنگ جهانی دوم پیشرفت خود را مدیون معلمان دانست که توانست نیروی انسانی(سربازان وفادار) را تحویل کشور دهد.

نیکزاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور سالانه حدود ۵ هزار میلیارد تومان درآمدهایی حاصل می‌شود که به آموزش و پرورش مربوط می‌شود، تصریح کرد: اگر خانواده‌ها کمک کنند که این هزینه‌ها به آموزش و پرورش برگردد و در زمینه تعلیم و تربیت هزینه شود، کشوری مانند سنگاپور به ما غبطه می‌خورد.

وی با اعلام اینکه ۵۳۵ هزار دانش‌آموز در مازندران تحصیل می‌کنند، افزود: ۲۶۳ هزار دانش‌آموز دختر و بقیه پسر هستند، از مجموع دانش‌آموزان ۲۸۰ هزار نفر در ابتدایی، ۱۲۱ هزار نفر در متوسطه اول، ۷۲ هزار نفر در متوسطه دوم، ۲ هزار ۷۰۰ نفر در مدارس استثنایی و ۴۲ هزار نفر در پیش‌دبستانی و ۳۶ هزار نفر در فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در آموزش و پرورش مدیریت مشارکتی و گروهی داریم، اظهار کرد: کسی نمی‌تواند حاصل این زحمت را تنها به نام خود تمام کند، بلکه محصول تلاش ۳۹ هزار نفر از جامعه فرهنگیان و خیران عزیز است.

وی به کسب رتبه‌های کشوری مازندران اشاره کرد و گفت: در حوزه فرهنگی هنری، پرورشی و پرسش مهر ۶۴ رتبه کشوری به‌دست آوردیم، ۳۰ رتبه در قرآن و عترت و نماز، ۱۴ رتبه در تفکر و سبک زندگی و همچنین در پیشرفت تحصیلی، مسابقات نانو، پروژه مهر، اعزام به اردوی راهیان نور، زیر پوشش قراردادن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و پوشش تحصیلی نیز از استان‌های برتر در کشور بوده‌ایم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false