×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، عبدالله رضیان رئیس مجمع نمایندگان مازندران در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمت سفر مازندران، گردشگری را یکی از محوری‌ترین مسائل توسعه‌ای مازندران عنوان و بر لزوم نظارت و کنترل بیشتر بر این حوزه تاکید کرد.

وی افزود: ارائه خدمات مناسب به مسافران و نظارت و کنترل خدمات، موجب افزایش اعتبار مازندران خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، با اشاره به افزایش ۲۶درصدی مصرف بنزین در اول فروردین ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل ، افزود: این درصد نشان از افزایش میزان تردد جاده ای و ورود جمعیت بیشتری از مسافران را به مازندران دارد.

رضیان، با بیان اینکه بوم گردی یکی از ظرفیت های توسعه پایدار در مازندران است، ادامه داد: استان مازندران ظرفیت های بی بدیلی از گردشگری دارد که باید زیرساخت های موجود را برای ایجاد اشتغال پایدار، تقویت نمود.

وی، توسعه و توجه به بوم گردی را فرصت مغتنمی برای توسعه روستاهای مازندران دانست و افزود: توسعه روستاها با بهره گیری از ظرفیت های طبیعی و تولیدات جوامع محلی از جمله صنایع دستی و غذاهای بومی و محلی محقق می شود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، با تاکید بر توسعه زیرساخت های بوم گردی استان، کشاورزی را محور اقتصاد مازندران عنوان کرد و افزود: گردشگری پس از کشاورزی محور دیگر اقتصاد استان است در عین حال صنعت به عنوان محور دیگر اقتصاد مازندران در رتبه سوم قرار دارد.

رضیان در ادامه بر ضرورت فراهم کردن شرایط مناسب سرمایه‌گذاری برای افزایش ظرفیت اشتغال و فضای گردش مالی و اقتصادی در استان تاکید کرد و افزود: صنایع دستی یکی از نقاط قوت اقتصادی در بخش روستایی و زندگی سنتی مازندران به شمار می آید که باید در مدیریت گردشگری از آن بهره جست.

وی، در ادامه، با تاکید بر برپایی فروشگاه ها و پایگاه هایی شامل محصولات سنتی و بومی –محلی استان ، افزود: بایستی فروشگاه ها و مراکز یاد شده با هدف اشتغال زایی با برنامه ریزی دقیق گسترش یابد.

رضیان، با تاکید بر اینکه در مراکز فروش اماکن گردشگری نظارت و کنترل صورت بگیرد، ادامه داد: گلایه هایی از قیمت ها وجود دارد که باید برای حفظ حرمت استان، انصاف رعایت شود تا در حق کسی اجحافی صورت نگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در خاتمه با ابراز اینکه از آغاز طرح نوروزی تاکنون شاهد رضایتمندی مناسبی از سوی مسافرین بودیم، گفت: اقامت بیش از ۵میلیون نفر شب مسافر در مدت یک هفته نشان از این رضایتمندی دارد ضمن اینکه باید ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه استان ایجاد کنیم تا از آن برای رفع مشکلات جدی اشتغال استان،استفاده کنیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false