×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ مهر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش رخداد شمال از ساری، آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با حضور سید جواد حسینی معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار ، جامعه فرهنگیان و مدیران ادارات استان در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار و از زحمات عسگری نیکزاد تجلیل و علیرضا سعدی‌پور مدیر پیشین آموزش و پرورش تنکابن به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران منصوب شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم گفت: اگر جامعه فرهنگیان به مفهوم توسعه برسیم، دگرگونی کمی و کیفی بشری را شامل می‌شود.

وی افزود: وقتی از توسعه صحبت می‌شود یک نهاد و سازمان باید باشد تا محوریت توسعه را داشته باشد و کارگزاران و منابعی باشند و بدانیم نهاد اصلی تحول آفرین آموزش و پرورش و مدارس سازمان اصلی و کارگزاران محوریت توسعه معلمان هستند.

حسینی با بیان اینکه مدرسه جعبه سیاه جامعه است، تصریح کرد: آنچه در جامعه از اتفاقات خوب و بد رخ می‌دهد باید موثر در جامعه باشد. مدارس سازمان اصلی تحول در جامعه هستند. سیاست ما به کانون مدرسه تمرکز شود تا تحول مبتنی بر توسعه رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه معلمان فکور کارگزاران اصلی در جامعه هستند و اگر می‌خواهیم سطح جامعه توسعه یاید سطح معلمان را افزایش دهیم، تصریح کرد: سند تحول بنیادین سندی جامع بوده و به وضع موجود رضایت نمی‌دهد. تمام همت و تلاشمان این است که برآموزه‌های اساسی این سند که تحول گرایانه است برای معلمان، مدراس و جامعه شوق انگیز باشد تا در آموزه‌ها موفق باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش از سوی دولت، جامعه بخش خصوصی همواره از ما مطالبه شد. این فرهنگ مطالبه‌گری و حساسیت جامعه را پاس می‌داریم اما در کنار آن با رویکرد اجتماعی شدن آموزش و پرورش فرهنگ مسئولیت را در جامعه رشد دهیم.

عسگری نیکزاد مدیرکل سابق آموزش و پرورش مازندران در این مراسم گفت: با انجام فعالیت‌های اثرگذار آموزش و پرورش در بسیاری از زمینه‌ها رتبه نخست را کسب کرد. برای رفع چالش‌ها هر سه قوه باید در نظام تعلیم و تربیت دخالت کنند و مدرسه‌ها نیز باید دانایی محور اداره شود.

وی گفت: ۶۵ درصد دانشی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود در زمان خروجی چیزی مشاهده نمی‌شود باید بر اساس تجزیه و تحلیل و داده‌ها صورت گیرد.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false