×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۲ فروردین - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، حسین اله بداشتی مدیر گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد کشور اظهار داشت: امروز مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و گردشگری کشور در حوزه های مختلف از ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برخوردار هستند و توانستند ارتباطات خوبی با کشورهای مختلف در بخش های گوناگون همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: با پیشنهاد دولت به مجلس که شهرستان نوشهر به عنوان منطقه آزاد گردشگری سلامت انتخاب شود این نوع منطقه آزاد اولین منطقه آزاد گردشگری سلامت در کشور خواهد بود و قطعا می تواند در حوزه مراودات گردشگری موفق عمل کند.

اله بداشتی ادامه داد: با توجه به اینکه ایران پزشکان خوبی در منطقه دارد و از نظر علم پزشکی پیشرفت های خوبی داشته است قطعا منطقه آزاد گردشگری سلامت می تواند حضور میهمانان خارجی را بیش از پیش کند.

مدیرگردشگری دبیرخانه مناطق آزاد کشور تصریح کرد: منطقه آزاد گردشگری برای ورود مسافران دیگر نیاز به ویزا نیست و این موجب می شود تا شاهد استقبال خوب میهمانان خارجی از مناطق گردشگری غرب استان مازندران بعد از تصویب شدن نوشهر بعنوان منطقه آزاد گردشگری سلامت از سوس مجلس باشیم.

اله بداشتی بیان داشت: مردم نباید تصور کنند به محض اینکه نوشهر بعنوان منطقه آزاد گردشگری سلامت اعلام شد می توانند ماشین خارجی با قیمت پایین بخرند و سوار شوند و… زیرا تعریف و جایگاه منطقه آزاد گردشگری سلامت با مناطق آزاد صنعتی ، تجاری متفاوت است.

وی گفت: در بین مناطق آزاد کشور استقبال گردشگران داخلی و خارجی از مناطق آزاد کیش ، قشم و چابهار بهتر از دیگر مناطق آزاد بوده اما مناطق آزاد دیگر ما هم مانند ارس و ماکو و انزلی نیز استقبال خوبی شد اما باید به این نکته مهم توجه کنیم که حضور در شمال با همه مناطق فرق می کند و اکثر مردم در برنامه سفر آنها در طول سال شمال قرار دارد.

اله بداشتی بیان داشت: دبیرخانه مناطق آزاد کشور برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا که ۵ نمایشگاه برتر گردشگری در جهان است شرکت کرد و در آنجا سعی کردیم بتوانیم مناطق آزاد کشور را برای گردشگران خارجی و تورهای بین المللی معرفی ویژه ای داشته باشیم.

وی گفت: متاسفانه مناطق آزاد کشور در مسیرهای گردشگری تعریف نشده بود امسال آمدیم ۶ تور در مسیرهای مناطق آزاد کشور تعریف کردیم تا گردشگران خارجی بتوانند از همه مناطق آزاد کشور بازدید داشته باشند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false