×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ مرداد - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش رخداد شمال، سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران افزود: یکی از ویژگی های این سند امکان دست یابی به اهداف و چشم اندازهای مورد نظر برای افزایش در آمد ناخالص ملی است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت که براساس سند آمایش، ارتقای درآمدزایی از حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و افزایش تولید ناخالص ملی مورد نظر است که از ۲ و نیم درصد فعلی این بخش باید به ۹ درصد افزایش یابد.

فرزانه همچنین در خصوص تهیه طرح آمایش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که ۲۱ برنامه عملیاتی در این زمینه تهیه شده است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه مازندران یکی از گردشگرپذیرترین استان های کشور است گفت که با وجود این ویژگی ممتاز، مازندران جزو محدودهای استان کشور است که سند جامع گردشگری ندارد.

وی شناسایی آثار فرهنگی و تاریخی، تنوع بخشی بازار عرضه محصولات فرهنگی، توسعه زیرساخت ها و خدمات گردشگری و شناسایی فرصت های درآمدزایی را بخشی از برنامه عملیاتی آمایش گردشگری مازندران برشمرد.

براساس سند جامع گردشگری، ظرفیت های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی هر استان شناسایی می شود و براساس آن تصمیم گیری و برنامه ریزی برای استقرار امکانات صورت می گیرد که نبود آن باعث استقرار زیرساخت ها بدون چارچوب می شود.
سالانه ۳۰ میلیون نفر به مازندران سفر می کنند تا از امکانات طبیعی جنگل و دریا استان برخوردار شوند .

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false