×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، عسگری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در گفتگو با خبرنگاران گفت: همه ساله در آستانه فرارسیدن فصل سرما و احتمال بارش برف و سرمای شدید در مناطق مختلف استان بویژه مناطق کوهستانی، سوخت سامانه گرمایشی تمامی مدارس استان از پیش تامین می شود و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران عنوان کرد ؛ سوخت سامانه گرمایشی تمامی مدارس مناطق بالادست و کوهستانی استان از پیش تامین شده و هیچ مشکلی در این بخش وجود ندارد.

عسگری نیکزاد افزود: هم اکنون هیچ یک از مدارس عادی و شبانه روزی استان مشکل تامین سوخت ندارد ضمن این که گرمایش حدود ۹۰ درصد مدارس استان با شوفاژ تامین می شود که سوخت موتورخانه های آنها نفتگاز یا گاز شهری است .

وی احتمال تعطیلی مدارس بویژه در مناطق کوهستانی به خاطر نبود سوخت را رد کرد و گفت: زمانی که بارش برف زیاد باشد و شرایط حضور دانش آموزان در مدرسه فراهم نباشد و همین طور مدرسه قادر به ادامه فعالیت عادی نباشد،تعطیلی مدارس صورت می پذیرد .

مدیرکل اموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ درصد مدارس استان در مناطق بالا دست قرار دارند، گفت: مشکل اصلی ما تامین سوخت و مواد غذایی مدارس شبانه روزی است که از پیش تامین شد.

نیکزاد همچنین با اشاره به اینکه استان مازندران ۵۶ مدرسه شبانه روزی دارد که تقریبا تمامی آنها در مناطق کوهستانی و بالادست قرار دارند، گفت: امسال از سوی وزارت خانه و آموزش و پرورش استان ۳۷ میلیارد ریال وجه نقد به حساب مدارس شبانه روزی استان برای تامین سوخت و آذوقه واریز شده است.

وی افزود که ۲۵ میلیارد ریال این اعتبار مستقیم از سوی وزارت آموزش و پرورش و باقی طی ۲ نوبت به حساب خود مدارس واریز شد.

نیکزاد همچنین با اشاره به اینکه واریز مستقیم وجه به حساب مدارس به معنی فقدان نظارت نیست، گفت: تمامی هزینه ها از سوی آموزش و پرورش نظارت و دنباله گیری می شود تا شک و شبهه ای وجود نداشته باشد و درصورت مشاهده هر تخلف در هزینه کرد مدارس با مسئولان مدرسه برخورد می شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false