×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
true
false

به گزارش رخداد شمال ، تور رسانه ای از کشتارگاه صنعتی دکتر حمید خوشرودپی بابل با حضور دکتر آقاپور کاظمی مدیرکل دامپزشکی مازندران و مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت دکتر حمید برگزار شد.

در این بازدید مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت “دکتر حمید” در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب که ، سال ۹۴ مقرر شده بود این مجتمع با ۵۴ پرسنل به بخش خصوصی واگذار شود که مدیریت آن را برعهده گرفتیم گفت: در حال حاضر ۲۰۰ نیرو بصورت مستقیم مشغول بکارند و اینجا فقط اسم کشتارگاه را یدک می‌کشیم و با تلاش و همت توانستیم آن را بطور کامل صنعتی کنیم.

مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت “دکتر حمید” ادامه می‌دهد: تقریبا ۹۰ درصد راه رفتیم و کلیه آلایش‌های دامی در همین‌جا تبدیل می‌شوند.

وی در رابطه با انگیزه‌اش از مدیریت این مجموعه با این حجم سختی کار می گوید: برادرم؛ دکتر حمید دامپزشک بود و ما هم دستی در دامپروری داشتیم و این مساله موجب شد کارِ کشتارگاه را شروع کنیم و امروز هرگز پشیمان نیستیم!

وی با اعلام اینکه در کنار این مجموعه تولیدی ، کشاورزی هم انجام می‌دهیم ، ادامه می‌دهد: با بازچرخانی پساب‌های کشتارگاه ، باغ ۳۰ هکتاری همجوار را آبیاری می‌کنیم.

کشاورزی با اشاره به اینکه درختان غیرمثمر هم کاشته‌ایم، یادآور می‌شود: ۲۰ هکتار را به باغ سیاه ریشه و ۸ هکتار را نیز به باغ میوه اختصاص دادیم.

این تولیدکننده موادغذایی اضافه می‌کند: برای اینکه ثابت کنیم پساب کشتارگاه عاری از هرگونه آلودگی است ، امسال تصمیم گرفتیم بصورت پایلوت با پساب‌ کشتارگاه ، شالیکاری کنیم.

وی در رابطه با آلودگی‌های زیست محیطی کشتارگاه می‌گوید: اینجا چیز زائدی برجای نمی‌ماند و حتی اجزای حرام دام‌ها تبدیل به غذای حیوانات می‌شود.

کشاورزی از ایجاد زنجیره سرد و خط کشتار خبر می‌دهد و می‌افزاید: برای هر منطقه چندین کامیون حمل گوشت خریداری کردیم.

مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت “دکتر حمید” با اعلام اینکه ۸۰ درصد دام سبک و ۴۰ درصد دام سنگین از خارج استان وارد می‌شود، ادامه می‌دهد: ۲ شیفت کار می‌کنیم و ظرفیت کشتارگاه، ۱۰۰ راس دام سنگین و یکهزار راس دام سبک در هر شیفت است.

کشاورزی با اشاره به اینکه در حال حاضر با ۵۰ درصد ظرفیت مشغولیم، علت را تقاضای کم و ورود دام از خارج از استان عنوان می‌کند.

وی در رابطه با تعطیلی کشتارگاه آمل و رفع مساله تامین گوشت این شهرستان توضیح می‌دهد: توافقنامه‌ای با اتحادیه قصابان آمل منعقد کردیم و گوشت را بصورت حمل رایگان به قصابان این شهرستان تحویل می‌دهیم.

وی اعلام آمادگی می‌کند که کلیه پرسنل بیکار شده کشتارگاه آمل می‌توانند در مجموعه “دکتر حمید” مشغول بکار شوند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false