×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش رخداد شمال؛ دکتر فرامرز سپری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مازندران در مانور اصلاح و بهینه سازی شبکه برق استانآماده‌سازی شبکه توزیع برای فصل سرما را امری جدی توصیف کرد و گفت: برای تقویت شبکه جهت تاب‌آوری شرایط نامساعد جوی استان در فصل سرما ۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مازندران افزود: مازندران به لحاظ شرایط آب و هوایی در یک جغرافیای نا مساعدی قرار داد که سالانه میلیاردها ریال به شبکه توزیع برق آسیب می زند.

وی به هدف برگزاری مانور بهینه سازی شبکه اشاره کرد و گفت : این مانور در راستانی تحقق شعار جهش تولید و به منظور مقاوم سازی و افزایش تاب آوری و کاهش آسیب‌پذیری شبکه‌های توزیع برق مازندران در شرایط نامساعد جوی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: در این مانور با مشارکت ۱۰۵ اکیپ عملیاتی در امورهای ۱۸ گانه توزیع نیروی برق مازندران به صورت همزمان بر روی ۲۷ فیدر فشار متوسط مناطق صنعتی و تغذیه کننده شهرک های صنعتی استان برای تاب‌آوری شبکه اصلاح و بهینه سازی شد.

سپری به حساسیت بخش های صنعتی در شرایط فعلی کشور اشاره کرد و گفت : برق پایه فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی است و نباید به هیچ وجه در شرایط فعلی تولید قطع شود.

شرکت توزیع برق مازندران دارای یک میلیون و۵۴۰ هزار مشترک است که از شهرستان گلوگاه تا آمل را پوشش می دهد. از این تعداد مشترک حدود ۷۰ درصد خانگی و ۱۳ درصد نیز صنعتی هستند که بخش صنعتی حدود ۲۰ درصد برق مصرفی را به خود اختصاص می دهد.

شرایط بد آب و هوایی در فصول مختلف با توجه به جغرافیای طبیعی مازندران یکی از خسارت زننده ترین عوامل در بخش توزیع انرژی برق است. سال گذشته نیز شرکت توزیع برق ۲۷۰ میلیارد ریال در قالب ۱۴ پروژه برای اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع سرمایه گذاری کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false