×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
true
false

به گزارش رخداد شمال، خانم کری گریسی در اعتراض به تبعیض در میزان دستمزد مردان و زنان در بی‌بی‌سی از سمت خود بعنوان سردبیر امور چین بی‌بی‌سی استعفا کرد و به پیشنهاد بی‌بی‌سی برای افزایش حقوق خود را نپذیرفت چون حتی با افزایش پیشنهادی، هنوز شکاف بزرگی بین دستمزد او و سایر همکاران مردش باقی می‌ماند.
خانم گریسی گفت که نمی‌تواند با “تبعیض غیرقانونی در پرداخت حقوق” در بی‌بی‌سی “کنار بیاید”.
او همچنین گفت در حالی استعفا کرده که همتایان مردش بیش از او که سالی ۱۳۵ هزار پوند درآمد دارد، حقوق می‌گیرند.
بی‌بی‌سی می‌گوید که هیچ تبعیض سازمان‌یافته‌ای در این مورد علیه زنان وجود ندارد.
تعدادی از کارکنان زن بی‌بی‌سی از جمله لیز دوست و میشل حسین از این اقدام خانم گریسی حمایت کرده‌اند.
کتی نیومن، مجری کانال چهار بریتانیا و هریت هرمن، جس فیلیپس و نیداین داریز نمایندگان پارلمان بریتانیا هم از این حرکت خانم گریسی استقبال کرده‌اند.
کاتیا ادلر، سردبیر امور اروپای بی‌بی‌سی در توییتر نوشت: استعفای خانم گریسی به منزله یک فقدان بزرگ برای اخبار بین المللی بی‌بی‌سی است. من به عنوان تنها سردبیر زن همکار او، دلم برایش تنگ می‌شود.
تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی همراهی و حمایت خود را از کری گریسی با استفاده از هشتگ “کنار کری می‌ایستم” اعلام کرده‌اند.
در همین حال بیانیه‌ گروه موسوم به “زنان بی‌بی‌سی”، متشکل از بیش از ۱۳۰ مجری و تهیه‌کننده، در حمایت از سردبیر مستعفی امور چین بی‌بی‌سی در مقیاس وسیع در حال بازنشر شدن است.
بی‌بی‌سی در ماه ژوئیه گذشته فهرستی از کارکنانش که بیش از ۱۵۰ هزار پوند در سال درآمد دارند، منتشر کرد اما نام خانم گریسی در این فهرست نبود.
پیشتر هم شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی از این رسانه خواسته بودند که هرچه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد زنان و مردان رسیدگی کند.
حدود پنج ماه پیش، بیش از ۴۰ مجری و ستاره زن از جمله میشل حسین و لیز دوست در مورد تبعیض در دستمزدها به رئیس بی‌بی‌سی نامه اعتراضی نوشتند.
در این نامه آمده بود: “سال‌هاست که ما به این موضوع شک داشتیم که در بی‌بی‌سی حقوق زنان در مقایسه با مردانی که همان کار را انجام می‌دهند، کم‌تر است.”
به گفته معترضان، این تبعیض فقط افراد با حقوق‌های بالا را شامل نمی‌شود و در تمام بدنه رسانه را در بر می‌گیرد.
بی‌بی‌سی گفته تا سه سال دیگر یعنی سال ۲۰۲۰ میلادی تفاوت حقوق زنان و مردان را اصلاح خواهد کرد، اما چهره‌های مشهور بی‌بی‌سی در این نامه گفته‌ بودند که انتظار دارند در عصر برابری، این رسانه به سرعت اقدام کند. بی‌بی‌سی تاکنون انتظار آنها را برآورده نکرده است.
موضوع نابرابری پرداخت‌ها در بی‌بی‌سی به اختلاف میان مردان و زنان محدود نمی‌شود. بی‌بی‌سی سال گذشته با انتشار گزارشی پذیرفت که تفاوت میزان حقوق کارکنان سرویس جهانی با بخش داخلی زیاد است و قدم‌هایی برای کاهش این شکاف برداشت./ جام نیوز

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false